Grafika (gr. grapho – „rašau, piešiu“) – vaizduojamosios dailės šaka, kurios meninio vaizdo pagrindą sudaro piešinys. Svarbiausios meninio vaizdo kūrimo priemonės yra kontūrinė linija, juodų ir baltų dėmių deriniai, štrichas ir medžiaga (dažniausiai baltas ar spalvotas popierius), kurioje piešiama ar spausdinama. Pagrindinė spalva - juoda, kitos spalvos mažiau vartojamos. Piešinys kuriamas pieštuku, plunksna, anglimi, sangvinu ant popieriaus, arba jo atvirkščias vaizdas raižomas kaltu, raižikliu, peiliu, graviravimo adata (kai kada ir ėsdinamas chemikalais) medinėse, metalinėse, akmeninėse plokštėse (klišėse) iš kurių spausdinami lakštai. Grafikos kūriniai dažnai būna didelio tiražo, todėl labiau nei kitos dailės šakos atspindi aktualijas, vartojama masinei propagandai, agitacijai. Jos kūrinių serijos ir ciklai sudaro galimybę nuosekliai atkurti kurios nors temos visumą. (lt.wikipedia.org) .

Tituliniame puslapyje patalpintos e-knygos:
„JAUNIMUI APIE MENĄ“ / Tiju Vijrand. – 2-asis leid. – © Kaunas: Šviesa, 2001. Tekstinė dalis lietuvių kalba.
E-knygoje populiariai pateikiama svarbiausių meno rūšių – architektūros, skulptūros, tapybos – istorija, atskleidžiama Europos meno stilių raida.
 Linkime malonaus skaitymo:   
Daugiau
bei
„NUO TAŠKO IKI SINTEZĖS“ / Juozas Adomonis. Taikomosios dailės kompozicijos pagrindai. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas, tekstinė dalis. © Vilniaus dailės akademijos leidykla, Vilnius, 2008. © Juozas Adomonis, 2008. Linkime malonaus skaitymo:   
Daugiau

prof. ANTANAS KMIELIAUSKAS:
"Esu tradicinės tapybos šalininkas. Aš labai daug mokiausi iš senųjų meistrų, studijavau jų piešimą, tapybą, skulptūrą. Pasiekti tokią meistrystę, kaip Rembrantas, Ticianas, Velaskesas, reikia labai daug dirbti. Visa ko pagrindas yra piešimas, tai sakė dar Leonardas da Vinči. Piešimas ir man yra visos tradicinės dailės pagrindas. Aš perskaičiau daugybę knygų, labai gerai išstudijavau žmogaus anatomiją, vaikščiojau į prozektoriumą, piešiau žmogaus kūną. Žmogus – subtiliausia forma.

Norint pasiekti aukštą piešimo lygį, reikia išmokti piešti žmogų. Kaip gramatikoje nuo abėcėlės. Mokant žmogų, dailininkui paskui bus lengva bet ką nupiešti. Nors, aišku, šiuolaikiniame mene žmogaus beveik nebūna rodoma... Lengviau kokį tašką padėti ir sugalvoti tam idėją, kaip pateisinimą. Šiuolaikiniame amžiuje daugelis vadovaujasi principu, kad kiekvienas yra menininkas, tik ne kiekvienas tai žino. Aš vis tik nesutikčiau. Reikia įvaldyti profesiją ir būti profesionalu, o tai ne taip lengva."
GRAFIKA

Prekyba autoriniais darbais internetu.


darbų puslapyje:

Darbų nerasta.

Elektroninės parduotuvės kūrimas: evispakiekis:
0 vnt.
viso:
0 EUR
valiuta:
EUR USD LTL
Raktiniai žodžiai:
simetrija niuansas stiklas optinės iliuzijos vaizdo stilizacija koloritas aliuminis kontrastas tapatybė spalva medis kompozicijos vientisumas rašmenys proporcijos formos tektonika dissimetrija metalas asimetrija šešėlis ritmas šviesa atvaizdai dydis faktūra tekstilininke geležis bronza kartotė dinamika kraklė dėmė audimas ažūras tekstilė statika sidabras tekstūra varis ornamentas dekoras